Zahájení sezóny je pro všechny fanoušky sportovních vozů dnem něhož se nemohou během zimních měsíců dočkat. Nejednoho z nás tedy potěšilo, když půjčovna luxusních vozů Profirentcars stanovila termín pro zahájení letošní sezóny na 25.4.2018. Radost byla o to větší, když jsme i my obdrželi pozvánku a zjistili, že nás celým programem bude provázet krásná Ina Puhajková a oblíbený motoristický novinář František Fiala. Aby toho ale nebylo málo, Profirentcars si pro nás připravili i jedno překvapení …

Program začínal již od 15:00, kdy si hosté mohli prohlédnout vozy jenž půjčovna nabízí, vyzkoušet závody ve virtuální realitě, nebo jen relaxovat a ochutnat něco z přiraveného cateringu. Aby čekání na odhalení „onoho vozu“ všem účastníkům lépe utíkalo, byly také připraveny tři vozy: BMW M4, Ferrari California a Nissan GT-R, ve který se účastníci mohli nechat svézt.

Kolem čtvrté hodiny odpoledne došlo k očekávanému odhalení nového vozu půjčovny Profirentcars, nímž byl jedinečný Rolls-Royce Wraith v úpravě Mansory Bluerion !! Pod kapotou tohoto krasavce naleznete vyladěný W12 s výkonem 740 koní a těžko představitelným kroutícím momentem 1000 Nm! To vše ukryté pod těžko přehlédnutelnou karoserií. Vůz patří mezi to nejlepší, co lze na silnicích (a to nejen v ČR) spatřit. Však posuďte sami.

O interiéru se téměř nelze vyjádřit písmem, jde o přehlídku těch nejluxusnějších materiálů v úžasné kombinaci modré alcantary, nejkvalitnější černé kůže a leštěných kovů.

Asi tedy tušíte mé nadšení, když přišla nabídka na exkluzivní svezení. Nemá smysl psát, že RR nelze s ničím srovnávat „je to prostě zcela jiná liga“. Vůz je obrovský, majestátní a díky vyladěnému motoru od Mansory neskutečně silný, takže každý kilometr v něm je nepředstavitelný zážitek.

Závěrem nezbývá než poděkovat Profirentcars za skvěle strávený den a doufáme, že jde o začátek naší budoucí spolupráce. Vy si ještě můžete prohlédnou krátké video z jízdy v Mansory Bluerion (omlouváme se za kvalitu).

 

FOTOGALERIE: