Testovací jezdec italské automobilky Pagani vyrazil otestoval model Huayra do zamrzlé Evropy. Jak asi víte, automobilky vždy důkladně testují své modely. Nejedná se však pouze o testy spolehlivosti za běžných podmínek, ale naopak za těch extrémních. Z toho důvodu je za polárním kruhem vytvořeno několik středisek, kde se na zamrzlích jezerech testují schopnosti aut. Nechybí ani velké „mrazáky“ kde auta promrzají a poté se opět testují. Pagani však pojalo testování „trochu jinak“.

Testovací jezdec Luca Venturi vzal model Huayra a vyrazil na dlouhou pouť přes zamrzlou Evropu. Jelikož jsou tyto fotografie pouze několik dní staré, všichni si vybavíme mrazy okolo – 19°C, kterým musela Huayra čelit.

Mráz možná nebyl nejzrádnější protivník, ale to na SŮL !!!

Luca během své cesty zažil sněžení, mrazy, déšť, ale i krásné východy nad horami. Pro jezdce jeho formátu, žádný problém, ale pro Pagani Huayra pěkná zkouška.

Přiložené fotografie jsou dílem samotného testovacího jezdce, který tak vytvořil neuvěřitelnou fotostory. Na úplný závěr nezbývá než říci, že podle neověřených informací, měl Luca Ventruri tuto pouť podniknou kvůli přezutí Huayry na zimní pneumatiky, které se nacházely v Německu. Jen těžko se této informaci věří, ale pro zpestření příběhu je to určitě zajímavý detail. 🙂

Kompletní fotogalerie zde: