O tom, že se svět automobilových nadšenců dělí mezi fanoušky Ferrari a Lamborghini, není pochyb. My jsme pro Vás vyzkoušeli hned dva jejich zástupce, Ferrari 458 Spider, o kterém jste si mohli přečíst před dvěma týdny, a Lamborghini Huracán LP 610-4!

Huracán je menší z dvojice supersportů od Lamborghini a může se tedy zdát, že jde o malé vozidlo, opak je ale pravdou. Nesmíme zapomínat, že Aventador je opravdu velmi velmi široký, proti němuž je každé auto „tak nějak malé“. Huracán se ve skutečnosti svojí délkou vyrovná osobním autům (měří 4459 mm). Čím ale naopak vyčnívá, je jeho šířka a opravdu malá výška (1165 mm). A právě tyto faktory z něj dělají tak úžasné umělecké dílo. Jakmile se vedle auta postavíte, hned pochopíte k čemu byl postaven!

Nyní ale už k samotnému pocitu z jízdy. Interiér Huracánu je naprosto odlišní od Ferrari 458 Spider. Uvnitř na Vás čekají komfortní elektricky stavitelné sedačky s pamětí, dveře potažené alcantarou a mohutný středový tunel. Pozice za volantem je velmi pohodlná a není tedy problém cestovat i na delší vzdálenosti.

Nyní nezbývá nic jiného, než odklopit červenou krytku na tlačítku START a probrat V10! Rázem si uvědomíte s kým máte tu čest. Zvukový projev vozu je prostě úchvatný a jakmile šlápnete na plyn, začne Vám běhat mráz po zádech. A to nejen kvůli onomu zvuku, ale hlavně pocitu z auta. Lamborghini Huracán dává neustále jasně vědět jaký stroj řídíte. Jeho sílu cítíte z každé části vozu. Stálý pohon všech čtyř kol dokáže na okruhu divy, ale také vyžaduje „pevnou ruku“. Držení volantu jednou rukou zde prostě nepřipadá v úvahu.

Jakmile se ale přiblíží první rovinka, zatáčka, nebo jen malé brzdění, uvědomíte si v jak fenomenálním stroji sedíte. Reakce na plynový a brzdový pedál je okamžitá, zatočení volantem je ihned přeneseno na silnici a zároveň je jízda až nečekaně pohodlná. Stačí však trochu přišlápnout plyn a z Huracánu se stává bestie, která na okruhu potrápí i ty nejsilnější soupeře.

Jediná věc, která nás v Huracánu trochu zklamala je ovládání blinkrů pomocí malého joysticku na volantu (podobně jako u motorek), které je v porovnání právě s Ferrari značně neintuitivní. Ale na druhou stranu sedíme v supersportu, kterému kdejaké maličkosti odpustíme.

Jízdu si budete moc prohlédnout v připravovaném VIDEU, kde se objeví s Ferrari 458 Spider z minulého testu !!

Závěrem nám dovolte poděkovat našemu partnerovi Profirentcars, jenž nám tento uchvatný Huracán zapůjčil. Zda se chcete v nějakém supersportu svézt, určitě koukněte na jejich webové stránky: www.profirentcars.cz

 

 

FOTOGALERIE: