Letní měsíce jsou ideálním časem pro testování nevšedních dopravních prostředků, takže když nás oslovila Alza.cz a nabídla test elektrické koloběžky s dojezdem až 40 kilometrů, rádi jsme souhlasili.

Samotné ovládání koloběžky je velmi intuitivní (pravá strana – PLYN, levá – BRZDA). Koloběžka se aktivuje automaticky jakmile se rozjedete, pak stačí přidat plyn a jedete bez námahy. O stavu baterie a rychlosti jste informováni na velmi dobře čitelném displeji přímo na řidítkách.

Inmotin L8F je vybavena řadou světelných diod, jejichž barvu je možné měnit dle Vaší nálady a díky jejich vysoké svítivosti Vás nikdo nepřehlédne. Kromě bílého LED světla v přední části, je zde i zadní brzdové, které se aktivuje pouze v případě použití tlačítka brzdy.

Koloběžku je možné přes bluetooth propojit s chytrým telefonem a přes aplikaci zvýšit maximální rychlost na cca. 30 km/h (základní nastavení 25 km/h). Samozřejmostí je také možnost zaznamenávání ujeté trasy, zobrazení stavu baterie (včetně dojezdu), nastavení barevného podsvícení koloběžky, nebo možnost sdílení snímků s komunitou Inmotion.

Určitě také potěší robustní konstrukce koloběžky které je stavěna na zátěž až 100 kg, avšak doslova během pár vteřin jste schopni koloběžku poskládat tak, aby se pohodlně vešla do kufru auta, nebo aby jste ji mohl přenést do MHD. Jen se nenechte zmást, koloběžka váží 11,5 kg, takže na žádné dlouhé procházky to opravdu není.

Teď ale k našim zkušenostem s testovanou koloběžkou. Bezesporu se jedná o velmi stylový dopravní prostředek pro ty z Vás, kteří potřebují překonávat delší vzdálenosti. U dospělého člověka ale nepočítejte s dojezdem 40 km. Najezdili jsme několik tras a v případě, že pojedete v běžné krajině, reálně urazíte tak 25 – 30 km, samozřejmě na hladkém povrchu (do terénu určitě nezajíždějte). Naopak musíme vyzdvihnout sílu motoru, který v 99% případů zvládne veškerou práci za Vás a vy budete pouze cestujícími.

Motor o výkonu 250W je umístěn v předním kole a působí velice robustně. Nevíme jak si poradí s podzimními cestami plnými kaluží a mokrého listí, ale tento problém bude trápit veškeré elektrické osobní dopravní prostředky.

Závěrem koloběžku Inmotion L8F musíme určitě pochválit. Vždy jsme se mohli spolehnout na ukazatele dojezdu, sílu motoru, nebo její bytelnou konstrukci. I při přejezdu větších nerovností pokračuje dál s grácií a ani cestující nepocítí nežádoucí vibrace nebo dokonce chvění. Na úplný závěr malá rada, jakmile Vás koloběžka informuje o vybité baterií, věřte, že zbývá opravdu pár stovek metrů. V případě, že budete toto varování ignorovat můžete pocítit nepříjemné zpomalení stroje. Když totiž „dojte šťáva“ L8F chtě nechtě prostě přestane jet.

Děkujeme alza.cz, speciálně pak Kateřině D.

Inmotion L8F: kupujte ZDE

 

FOTOGALERIE: