Ferrari … Slovo, které je málo koho z nás nechá chladným. Extrémně silné supersporty z Maranella jsou kombinací skvělého italského designu, silných motorů a také velké exkluzivity. My se dnes zaměříme na Ferrari 458 Spider, supersport s atmosferickou V8 o výkonu 425 kW, sedmistupňovou dvoj-spojkovou převodovkou posazenou před zadní nápravou přímo na zády řidiče, které nám zapůjčili naši partneři z Profirentcars.cz

Maximální rychlost této červené bestie je 320 km/h, „na stovku“ zrychlí za pouhé 3,4 sekundy. To vše při hmotnosti 1430 kg a pohonu pouze zadních kol! Je až neuvěřitelné, jak efektivně dokáže 458 Spider přenášet výkon na silnici. Ostatně, nebudeme Vás zatěžovat dalšími technickými detaily, těch je na internetu plno, pojďme k samotné jízdě!

Když poprvé usednete do kokpitu 458 Spider, překvapí Vás velikost prostoru (tedy spíš absence prostoru), kort když měříte téměř dva metry jako já. Abychom ale Ferrari zase tak nekřivdili, i se svojí výškou jsem se do auta pohodlně vešel a neměl bych problém cestovat i několik hodin. Jelikož sedíte nízko, opravdu hodně nízko, zbývá jak dostatek prostoru nad hlavou, tak i v okolí ramen. Horší je to s nohama. Prostě si musíte zvyknout, že je budete mít pokrčené. Ostatně, ti z Vás kteří měří kolem 190 cm ví o čem mluvím. Naopak je potřeba vyzdvihnout posez v sedačkách a volant, který skvěle padne do ruky. Velice rychle si i zvyknete na blikače umístěné přímo na volantu (mimochodem, mnohem lepší řešení, než které má Lamborghini, ale o tom až příště). Nezbývá tedy než pootočit klíčkem do správné polohy a zmáčknout červené START. Za zády se Vám rozzuří stádo a hned víte s kým máte tu čest!

Teď stačí přitáhnout pravé pádlo pod volantem, mírně šlápnout plyn a Ferrari se rozjede. Již při prvních metrech cítíte, že řízení je jiné než u běžných vozů. Jde krásně zlehka a jeho reakce jsou tak přesné, že téměř cítíte povrch po kterém jedete. Sílu vozu poznáte, když potřebujete vjet z vedlejší silnice, stačí přišlápnou plyn a auto vystřelí. Nejlépe ale vše pocítíte, když se před Vámi otevře volná silnice a šlápnete plny na podlahu! 458 Spider zběsile akceleruje, V8 řve za zády a rázem pochopíte, proč lidé supersporty milují. Můžete mít jakkoliv silné sedany, ale toto Vám jednoduše nenabídnou.

Po chvíli se přiblíží zatáčka a vy musíte brzdit. Chvilku přemýšlíte jak moc brzdu sešlápnout, ale jakmile pohnete nohou první milimetry Vám ukazují obrovskou sílu brzdového systému Ferrari. Pak již přichází zatáčka a nevěříte tomu, jakým stylem ji projíždíte. Auto se vůbec nehne, dokonale kopíruje stopu a to zrovna jedete takovou rychlostí, při které se většina dodávek překlápí na bok. Tyto pocity pak prožíváte při každém přidání plynu, předjetí, brzdění, nebo i při poklidné jízdě na dálnici.

Když zastavíte, uvědomíte si jak je Ferrari 458 Spider nemírně klidné a silné vozidlo zároveň. Nemusíte se prát s řízením, na každý povel reaguje okamžitě a ani z Vás „nevytřese duši“. Samozřejmě, že umí být extrémním závodním strojem, ale přepnout jej do tohoto módu si může dovolit jen opravdu velmi, velmi zkušený jezdec. Každou setinou vteřiny Vám totiž auto dává vědět, jak obrovsky silný stroj řídíte!

Již teď se můžete těšit na test Lamborghini Huracán a společné VIDEO s těmito dvěma vozy!!

Zda Vás podobné reportáže baví, tak nás sledujte na Facebooku a Instagramu (luxurynewscz). Již nyní s Profirentcars připravujeme testy dalších exkluzivních vozů, takže se nezapomeňte podívat na jejich nabídku: www.profirentcars.cz, ať víte jaké vozy nás čekají !!


 

FOTOGALERIE: