V minulém roce jsem Vám přinesli článek z automobilové slavnosti LEGENDY 2016, který Vás velmi zaujal. Již předem bylo jasné, že letošní ročník nesmíme vynechat. Díky mediální spolupráci s pořadatel Vám budeme moci přinést exkluzivní snímky z těsné blízkosti vystavovaných exponátů. A pro ty z Vás, kteří nás sledují na INSTAGRAMU, máme dobrou zprávu, můžete se těšit na aktuální #stories přímo z výstaviště! A na co se můžete letos těšit?

Mercede-AMG GT RTento sportovní vůz byl představen v polovině loňského roku na britském okruhu v Brooklands za účasti Lewise Hamiltona, několikanásobného mistra světa F1. Model AMG GT R je skutečným kladivem na konkurenci. Dvojicí dmychadel přeplňovaný vidlicový osmiválec o objemu 4,0l rozhodně zaujme svým výkonem 585 koní a točivým momentem 700 Nm. Zajímavostí je systém aktivního natáčení zadních kol a maximální rychlost 318 km/hod.

Mercedes-AMG GT C Roadster – novinka z loňského pařížského autosalonu bude mít výstavní premiéru právě na slavnosti LEGENDY. Model GT C Roadster vyplňuje mezeru mezi verzemi GT S a GT R a v počátku se dodává exkluzivně jako speciální model „Edition 50“. Kabriolet je rovněž osazen známým přeplňovaným zážehovým motorem 4,0l V8 Biturbo, jehož výkon je pro GT C Roadster na hranici 557 koní. Dynamiku vyjadřuje i kroutící moment 680 Nm a vše podtrhuje maximální rychlost 316 km/hod..

Pagani Huayra – unikátní sportovní vůz byl představen v roce 2011 a jeho přeplňovanou pohonnou jednotku V12 o objemu 5980 ccm s výkonem přes 700 koní dodal právě Mercedes-AMG. Pagani Huayra se sekvenční automatickou 7stupňovou převodovkou, vyráběná v italské Modeně, dosáhne maximální rychlosti okolo 370 km/hod. a zrychlí z 0 na 100 km/hod. za pouhých 3,3 sekundy!

Lamborghini Centenario – tento model vyrobený pouze ve 40 kusové sérii rovněž ohromuje jízdními vlastnostmi. Vidlicový atmosférický dvanáctiválec o objemu 6498 ccm disponuje výkonem 770 koní a dokáže zrychlit tento supersport na stokilometrovou rychlost za 2,8 sekundy. Jeho maximální rychlost je přes 350 km/hod.. Jedná se o jeden z nejexkluzivnějších vozů na celém světě.

Ferrari F12tdf – jen 799 majitelů může vlastnit tento sportovní vůz italské značky Ferrari. Trojice písmen tdf dává vzpomenout na legendární automobilový závod Tour de France Automobile, kde v 50. letech dominovaly vozy Ferrari 250 GT. Pod kapotou hřímá atmosférický dvanáctiválec 6,3 l s výkonem 780 koní a maximální rychlost se blíží hranici 350 km/hod.. Některé technologie přebírá tento silniční model i z monopostu Ferrari F1.

McLaren 570S -po svém celosvětovém debutu na Mezinárodním autosalonu v New Yorku v dubnu 2015 představuje modelová řada 570S vstup McLarenu na trh luxusních sportovních vozů, které demonstrují kombinací závodních technologií s vysokým výkonem v kompaktním balení. Výkon zážehového motoru 3,8l V8 Twin turbo s hodnotou 570 koní je toho jasným důkazem.

McLaren 675LT – limitovaná série pouhých 500 vozů McLaren 675LT byla velmi brzo vyprodána, což není divu. Označení modelu oživuje jedno z nejoblíbenějších jmen v moderních závodech GT – „Longtail“. Výkon přepracovaného motoru V8 se stejným objemem jako u 570S je vyladěn na 675 koní při 7 100 ot./min. a točivý moment je 700 Nm.

Bližší informace o programu a cenách přímo na: http://www.legendy.cz

Pro ty z Vás, kteří stále váhají, máme odkazy na reportáž z minulého roku a věřte, že po jejich prohlédnutí jistě dorazíte.

LEGENDY 2016 – velká fotogalerie

LEGENDY 2016 – 2. část