Italské lyžařské středisko Dolomites Val Gardena asi milovníkům lyžování představovat nemusíme. Pro ty ostatní se jedná o jedno z nejkrásnějších (a často také označováno jako jedno z nejlepších) lyžařských středisek Evropy! V celém středisku naleznete téměř 500 km všech různých lanovek, od klasický vleků až po kabiny které pojmou i přes 100 lyžařů.

Dorazíte-li přímo do Val Gardena, máte na výběr z dvou typů skipassů. Buďto Val Gardena/Alpe di Siusi za 50 Eur (na který můžete využívat 79 lanovek a 175 km sjezdovek), nebo Dolomiti Superski za 55 Eur, kde se Vám rázem otevře 1200 km sjezdovek (ano skutečně 1200).

Se Superski pak můžete vyrazit na legendární Sellaronda. Jedná se o 40-ti kilometrový okruh, který prochází přes Passo Sella, Passo Pordoi, Passo Campolongo a Passo Gardena. Záleží pouze na každém z Vás, zda zvolí zelený (po směru), nebo oranžový okruh (protisměru hodinových ručiček). Obtížnost obou okruhů je shodná a zvládne ji i měně zkušený lyžař.

V případě, že dostanete hlad nebo chuť na některou z italských specialit, v celém středisku na Vás čeká nespočet horský restaurací se slunnými terasami, kde si můžete naplno vychutnat zdejší pohodu.

Díky obrovskému množství sjezdovek a vleků, se téměř nesetkáte s frontami. Není tedy neobvyklé, že přijíždíte k prázdnému turniketu, nebo naopak sjíždíte perfektně upravenou a zcela prázdnou sjezdovku a to během celého dne! Ostatně upravenost sjezdovek je zde na velmi vysoké úrovni. Výraznou roli hraje právě velikost areálu, která téměř znemožňuje jejich „rozježdění“.

Rozhodnete-li se vyrazit do Val Gardena doporučujeme si rezervovat minimálně týden. Středisko je skutečně „velké“ a během prvních dní stačíte navštívit skutečně malou část rozsáhlého areálu.

A jestli lyžování nepatří mezi Vaše koníčky, nezoufejte, Val Gardena nabízí nespočet špičkových restaurací a hlavně nádhernou zimní atmosféru, obzvláště po setmění. Takže určitě nezapomeňte vyrazit poznávat noční život !!

 

Závěrem bychom rádi poděkovali marketingu Dolomites Val Gardena (especially thanks Christina D.) za možnost zpracování této jedinečné reportáže !! Thank you AGAIN !!

Více info: https://www.valgardena.it

 

FOTOGALERIE: