O skutečnosti, že BMW připravuje konkurenta pro Audi Q7 a Mercedes-Benz GL se mluví již dlouho, ale v posledních dnech se začínají objevovat informace o skutečném vzhledu, ceně a nyní o pohonných jednotkách.

bmw-x7-003

Před tím, než začneme mluvit o vzhledu si musíme připomenout, že BMW X7 bude sdílet podvozkovou platformu (nebo její části) s Rolls-Royce Cullinan, který se představil před pár dny. Jisté tedy je, že o komfort posádky bude precizně postaráno.

bmw-x7-006

Z nově dostupných snímků lze také vyčíst budoucí tvar vozu, kterému bude dominovat mohutná příď. A právě pod dlouhou kapotou budou ukryty řadové šestiválce, V8, ale také jednotka plug-in hybridu.

bmw_x7_copy

Zajímavá je i cena, který by měla začínat na částce 2 200 000 Kč!! Za tyto peníze budoucí majitelé dostanou to nejlepší, co BMW nabízí.

bmw_x7_copy_1

Očekává se použití laserových a diodových světlometů, vzduchového podvozku, automatického parkovacího systému a nespočetné množství kamer a senzorů, které se budou starat o bezpečnost a pohodlí posádky při dlouhých cestách. BMW X7 by mělo být představeno v roce 2018, tedy stejně jako Rolls-Royce Cullinan!

via. autoexpress.co.uk