Na světě existuje celá řada budov, které se mohou pyšnit předponou nej. Mezi takové stavby nově přibyla i budova Mjøsa Tower.

Letos v březnu došlo ke slavnostnímu otevření nejvyšší dřevěné budovy světa, která je postavená v norském městě Brumunddal s názvem Mjøsa Tower. Stavba je vysoká úctyhodných 85,4 metrů a skládá se z 18 pater. S touto výškou tak překonala dosavadní rekord, který doposud držela stavba s názvem Strom (Treet), která se nachází rovněž v Norsku.

Nejvyšší dřevěnou stavbu světa stavěla norská společnost Voll Arkitekter, která chtěla světu dokázat, že i velkolepá stavení lze postavit tak, aby byla šetrná k životnímu prostředí.

Konstrukce budovy a její fasáda je celá ze dřeva. Pouze u vrchních pater je použit beton, aby bylo zamezeno kývání budovy. I když je dílo celé dřevěné, dokáže odolávat požáru neuvěřitelných 90 minut.

Budova bude sloužit lidem nejen jako místo k bydlení. Nachází se v ní také restaurace, hotel, bazén a dokonce jsou zde i prostory pro kanceláře. Místo se tak může stát skvělým řešením pro mnoho lidí, kteří hledají nové bydlení a práci.