Malý švédský výrobce pivních speciálů St. Erik’s pro tento rok představil něco výjimečného. A věřte či ne, nejedná se o pivo.

va%cc%88rldens-dyraste-potatischips_4

Společnost St. Erik’s je mezi pivními znalci uznávaný výrobce, který dbá na jedinečnost svých pivních speciálů. A i proto každý rok připravuje novou limitovanou edici (jak správně tušíte) PIV. Tento rok se ale rozhodli pro změnu a udělali brambůrky!

va%cc%88rldens-dyraste-potatischips_1

Důvodem je prý „špatná kvalita“ klasických chipsů. Aby si „každý“ patřičně vychutnal jedinečnost piv St. Erik’s, připravili pro něj jedinečné brambůrky.  Na „každého“ se ale bohužel nedostane, vyrobeno bylo pouze 100 kusů a jejich cena je úctyhodných 280 Kč za plátek!

va%cc%88rldens-dyraste-potatischips_6

Celé balení si pak můžete (mohli jste – je vyprodáno) koupit za přibližně 1410 Kč. Ale nečekejte, že pět jedinečných kousků dostanete v hliníkovém sáčku. St. Erik’s si nechal vytvořit speciální krabičku a certifikáty, které například dokládají, že brambory k tvorbě těchto lupínků byly sklízeny na tak prudkém svahu, že vše muselo probíhat ručně.

va%cc%88rldens-dyraste-potatischips_5

Samotné dochucení brambůrků je pak kapitola sama pro sebe, najdete v nich totiž čirůvky, mořské řasy (s chutí připomínající lanýže) a kopr ze švédského poloostrova Bjäre !!

Samotný výrobce o svých brambůrcích říká:

„Jsme tu pyšní na řemeslnou dovednost, se kterou děláme naše pivo. Zároveň nám ale k tomu pivu chyběl snack, který by měl stejný status,“ a dodává  „Prvotřídní pivo si zaslouží prvotřídní snack, a proto jsme věnovali velké úsilí tomu, abychom vytvořili nejexkluzivnější bramborové chipsy na světě,“