To nevadí, neví to totiž téměř nikdo. A právě této skutečnosti využilo designérské studio OIIO a navrhlo nejdelší obloukovou budovu světa. Aby toho nebylo málo, chce ji postavit vertikálně a přímo na Manhattan!

Postavit nejvyšší budovu světa je v dnešní době značně pomíjivá záležitost. I v případě, že některý z investorů má dostatek prostředků, již při zahájení stavby mu je jasné, že do několika let vyroste o něco vyšší budova, než je tak právě budovaná. V oiiostudio si řekli, že postaví něco, co svět ještě nezná!

Projekt nazvaný The Big Bend („velký ohyb“) přichází s něčím úplně jiným, než nabízí aktuální architektura. Jde vlastně o dva mrakodrapy, které jsou na vrcholu spojeny obřím obloukem.

Tato stavba má být zasazena přímo do centra metropole New Yorku, 57th Street. Tedy přímo vedle Central Parku, na Manhattan!

Pomineme-li stavební problémy, které může samotná výstavba přinést, je zde jeden „háček“, který se u jiných výškových budov řešit nemusí. A to, jak přepravit člověka, který se nachází ve středu „levé budovy“, do středu „pravé budovy“? Aby vše nebylo moc snadné, cestující během tohoto přesunu nesmí vystoupit z kabiny „výtahu“. Nutné tedy bude vyvinout nový typ horizontálně-vertikálního výtahu! Žádné řešení zatím představeno nebylo, ale možný princip si můžete prohlédnout na přiloženém snímku. Jak sami projektanti říkají, půjde o šanci změnit historii výtahové dopravy! Jelikož ale není znám termín výstavby, mají inženýři stále dost času na realizaci tohoto řešení.

A na závěr jedna vizualizace místnosti přímo ve vrcholu „oblouku“.

 

FOTOGALERIE:

via. oiiostudio.com