Vodotrysky mají ve většině případů upoutat pozornost turistů, ale existují i takové, které chrání životy. Jeden takový „vodotrysk“ provozuje i americký národní úřad pro kosmonautiku a letectví, zkráceně NASA na Cape Caneveral. Jeho přesný název zní: Overpressure Protection and Sound Suppression – ve volné překladu se jedná o zařízení na ochranu před velkým žárem a pohlcení hluku.

Zařízení, které během pár sekundového zážehu vychrlí přes 118 000 litrů vody (přibližně 5 velkých zahradních bazénu) do výšky kolem 30-ti metrů, chrání odpalovací rampu před obrovských žárem raketových motorů. Neméně důležitá činnost je i výrazný útlum zvukových vibrací, který taktéž produkují startovací rakety. Nechrání ale pouze odpalovaní rampy, také chladí rakety před extrémním žárem motorů čímž snižuje riziko případného výbuchu.

V klidové režimu se jedná o tři nevýrazné sloupy, vše se změní v okamžiku, kdy do zařízení začne proudit voda.

Ochranný systém s označením 39B je jedním z mnoha projektů, která musí NASA realizovat při přípravě na start „Exploration Mission-1“, což je plánovaný první let nové rakety SLS (Space Launch System) v roce 2020.

Ochranný systém ale není u letů do kosmu novinkou, podobný test probíhal například i v roce 2009.