McLaren Senna je prvním vozem automobilky, který je koncipován jako „závodní stroj“ jehož schopnosti budou majitelé moci využít, jak na závodním okruhu, tak i na běžných silnicích.

Avšak, co nejlepším jízdním vlastnostem na okruhu, bylo přizpůsobeno téměř vše. Vozu dominují obrovské nasávací otvory, velký přítlačný spojler, ale i použité materiály.

Vůz využívá Monocage III, který je vyroben z carbonových vláken (jedná se o nejpevnější monocoque, který kdy byl v McLarenu použit, a mimochodem, najdeme jej i v McLaren 720S). Co nejlepším jízdním parametrů byl podřízen také celý interiér. Nehledejte zde tedy kožené sedačky s pamětí, nebo palubní desku potaženou textilií dle vašeho výběru.

O pohon se stará McLaren V8 twin-turbocharger o objemu 4,0 litru a výkonu 789 koní! Téměř stejný je i kroutící moment motoru, který se zastavil na 800 Nm! Když s těmito hodnotami porovnáme hmotnost vozu (která je pouhých 1198 kg) máme tak hodnoty nejlehčího vozu od legendárního McLaren F1 !!

Jak již bylo zmíněno na úvodu, McLaren Senna bude vyroben pouze v pětisetkusové sérii a zákazníci za něj zaplatí 750 000 liber, což je asi 22 350 000 Kč !! Záleží tedy pouze na každém ze zájemců, zda jej ohromí parametry vozu, nebo například prosklené dveře (ano, opravdu jde o sklo). Jisté však je, že vozy se určitě velmi rychle prodají.

FOTOGALERIE: