Ptáte se, který japonský automobil může stát takovou sumu?

Společnost Nissan nedávno oznámila, že objednávky na jedinečný Nissan GT-R50 navrhovaný společností Italdesign, je nyní otevřen. Bude vyrobeno pouhých 50 kusů. V červenci minulého roku japonská automobilka odhalila vozidlo na festivalu rychlosti v Goodwoodu, kde slavila 50. výročí společně s firmou Italdesign. Na oslavu kulatin si společně připravili něco speciálního.


Co se samotného vozu týče, je postaven na jejich nejnovějším modelu GT-R Nismo. Přestavba probíhala převážně v Itálii, kokpit a detaily exteriéru ladila designérská centra Nissanu v Londýně a v Americe. Zvenku se automobil podstatně změnil, je delší (4784 mm oproti 4690 mm), širší (1992 mm místo 1895 mm) a nižší (1316 mm proti původním 1370 mm). Předek je osazen opravdu dravou maskou, která skrývá logo i nárazník. Ledky jsou jinak tvarované než u originálu a taktéž nasávací otvory za předními blatníky vypadají drsněji. Zadní část je obohacena o obří nastavitelné křídlo.

Myslíte-li si, že jde o jedinou změnu, tak jste na omylu. Pokud se zaměříme na motor, tak pro dosažení většího výkonu byly využity zkušenosti ze stavby závodního speciálu GT3, a tak za přední nápravou je umístěný známý vidlicový šestiválec VR38DETT o objemu 3,8 l, který disponuje 720 koňskými silami při 7100 otáčkách. Dostal větší turba a mezichladiče s vyšším průtokem vzduchu, také rychlejší vstřikování paliva a optimalizované zapalování, sání i výfuk. Společně tak z něj dělají pořádně nadupanou bestii.


Z reakce fanoušků Nissanu po celém světě a od potencionálních zákazníků je známé, že Nissan GT-R50 předčil všechna očekávání. Cena tohoto vozu v kombinaci zlaté a šedé metalízy je 1,13 milionu dolarů, což je přibližně 25 milionů korun. Za tuto sumu byste pořídili 11 základních modelů GT-R, avšak si můžete být jistí, že Nissan GT-R50 přiláká 11krát víc pohledů. Vzhledem k tomu, že je počet vozů omezen a cena je nastavena vysoko, tak můžeme jen tiše doufat, že se nám podaří někdy tento jedinečný kousek potkat. A nám nezbývá než se Vás zeptat, zdali byste chtěli mít takový kousek v garáži ? Řekl bych, že odpověď je jasná.

via. Denis, moderátor Luxury News & lifestyle