Dnes pro Vás máme informace o 50-ti metrové super-jachtě Maia na jejímž designu se podepsal Clifford Denn a interier navrhl Reymond Langton.

Loď bude poháněna dvěma agregáty MTU, každý o výkonu 1000 kW a bude dosahovat rychlosti 15 uzlů. Zajímavostí také je, že vzhled jachty je inspirován klasickým automobilovým designem.

Uvnitř najdeme dostatek prostoru až pro deset hostů, pro které je připraveno pět kajut. Hlavní paluba jen pak určena pro společně strávené chvíle a ubytování majitelů. Nezapomnělo se ani na deset členů posádky, pro které je připraveno dalších pět kabin.

Design byl pojat jako luxusní plážový klub, který v sobě snoubí eleganci a moderní design. Hlavní zajímavostí vybavení lodi a velký bar, exkluzivní zvukový sound systém nebo například sauna.

Kabiny posádky i hostů připomínají spíše luxusní hotelové pokoje, než kajuty na lodi.

Závěrem pro Vás máme jen několik dní starý snímek přímo z holandské loděnice společnosti Heesen Yachst, který napovídá, že termín předání, který je stanoven na rok 2018, je opravdu reálný. Možná si říkáte, jak je možné, že stavba bude trvat ještě tak dlouho. Nesmíme však zapomenout, že před předáním musí Project Maia projít náročným testováním v Severním moři!