Vážení příznivci Luxury News & forum, díky spolupráci s Heesen Yachts pro Vás máme jedinečné snímky ze stavby motorové superjachty, která se právě nyní staví v Holandském přístavu! Zároveň nám dovolte poznamenat, že jsem jediný portál v ČR (možná i ve střední Evropě), který tyto snímky obdržel a smí je prezentovat !!

Heesen yachts HY18151

Nyní ale už zpět k samotné lodi. Jedná se o 51 metrů dlouho superluxusní megajachtu, s kódovým označením YN 18151, která má být dokončena na jaře 2018. Jestli Vás toto zaujalo, tak vězte, že se jedná o první „full-custom projekt“, na kterém Heesen Yachts pracuje. V překladu to znamená, že zákazník se velmi výrazně podílel na samotné konstrukci lodě !

Heesen yachts HY18151

A aby toho nebylo málo, jachta je vyrobena pouze z hliníku !! A to včetně konstrukce pro budoucí lehátka, gauče a další zařízení na palubě!

Pro ty z Vás, které zajímají technické parametry, zde máme i několik málo technických informací. O pohon se budou starat dva dieslové šesnáctiválce od MTU, které budou loď schopny zrychlit až na 25 uzlů (asi 46 km/h). Při cestovní rychlosti 11 uzlů (asi 20 km/h) bude jachta schopna uplout až úctyhodných 2425 námořních mil (přes 5000 km).

Jak probíhá první cesta ze suchého hangáru na vodu, si prohlédněte v následujících snímcích:

Heesen yachts HY18151

Heesen yachts HY18151

Heesen yachts HY18151

Heesen yachts HY18151

Po přesunu do mokrého hangáru, byla na trup přimontována nástavba (fotografie je již jednou v příspěvku).

Heesen yachts HY18151

Během následujících měsíců bude na loď namontováno veškeré další příslušenství a nezbytné zařízení.


Thank you so much Heesen Yachts, specially Sara G. !!