Nejrychlejší masově vyráběný sedan světa?

Tuto přezdívku si neodnáší nikdo jiný než automobilka Dodge. Trocha změny na stárnoucím modelu Dodge Charger a to v podobě úpravy Widebody a motorem Hellcat a ocenění je na světě. Dostupný bude i s motorizací Scat Pack.

V poslední době moc sedanů sice nepřibývá ale Dodge se nenechává zahanbit a svůj Charger dostává vylepšení v podobě Widebody. Už tak agresivní vzhled tohoto musclecar povyrostl ještě o 3.5 palce do šířky, což umožnilo automobilce na jeho 20- palcová kola obout pneumatiky s rozměrem 305/35 R20. Co se týče dalších úprav, které změnily jízdní vlastnosti tak to je úprava podvozku. Hellcat Widebody dostává tužší pružiny tlumičů, zesílené stabilizátory a adaptivní tlumiče Bilstein se třemi jízdními režimy. S přesným brzděním pak pomohou brzdy Brembo s předními kotouči o průměru 391.2 mm.

A aby toho nebylo málo nezapomnělo se i na modernu elektronických systémů. Nová funkce Line lock, jenž zablokuje přední brzdy, což umožní jednoduše protáčet a zahřívat zadní pneumatiky. Dále spouštění systému Launch kontrol je formulováno v podobě tlačítka na palubní desce. Také fuknce Launch asist a Race Cooldown, kde Launch assist kontroluje rychlost otáček kol a Race Cooldown udržuje v chodu vodní pumpu i ventilátory a pomáhá tak dochladit motor i kompresor.

Co se týče designových změn, tak ty jsou patrné na přední masce, kde v mřížce chladiče se nachází menší rámeček. Podle Dodge by měl sloužit k lepšímu nasměrování chladného vzduchu přímo na chladič. Na boku vozu se objevily výraznější prahy s navazujícími blatníky a na kufru se objevilo nově tvarované křídlo.

A nyní to nejzajímavější a to motorizace. Pod kapotou se nachází dobře známý 6.2 litrový motor V8 přeplňovaný kompresorem, tradičně spojený s osmistupňovým automatem, který nabídne 527 kW (717 k) a točivý moment 881 Nm.  Akceleraci z 0 na 96 km/h tak zvládne za 3,6 sekundy, sprint na ¼ míle pokoří za 10,96 sekundy a titul nejrychlejšího masově vyráběného sedanu by mu měla zajistit maximální rychlost 315 km/h.

Co se týče motorizace Scat Pack, tak tam najdeme pod kapotu 6.4 litrový motor V8 o výkonu 362 kW (492 k) s točivým momentem 644 Nm, opět spojený s osmistupňovým automatem, který akceleruje z 0 na 96 km/h za 4,3 sekundy a sprint na ¼ míle zvládá za 12,4 sekundy.