Společnost DJI je ve světě známá hlavně kvůli svým legendárním dronům. Díky široké škále produktů si z jejich sortimentu vybere téměř každý, a to i profesionální kameramani. Nyní zde máme další stroj, který se ale v porovnání s ostatními značně liší – je totiž skládací.

517412-dji-mavic-pro

Právě velikost dronů byla pro značnou část zákazníků velkou nevýhodou. Vezmeme-li klasický dron, rozměry se pohybují okolo 30 x 30 x 20 cm a takto „velká věc“ Vám už zkomplikuje výlet. A právě zde DJI poráží konkurenci, jelikož jeho nový dron Mavic lze složit na pouhých 8,3 x 8,3 x 19,8 cm !!

djimavicprofeat-800x420

Po rozložení se z MAVICu stane plnohodnotný dron rozlišením 4K a dobou letu až 27 minut.

s2-img-v2-da1b574a4cc30a1d24f31706f6bcfbfe

Novinka od svých starším bratrů zdědila jen to nejlepší. O perfektní záběry se stará stabilizační gimbal, který spolupracuje s dalšími pěti senzory a gps modulem. Dron je tedy schopný natáčet v automatickém režimu, kdy sleduje označenou osobu. S využitím všech senzorů se nemusíte ani obávat, že by dron narazil do překážky.

dji-mavic-pro-release-date-price-specs-controller_thumb

Zajímavostí je i vysílač, který představuje zcela novou koncepci. Ani zde není součástí displej (používají se mobilní telefony), ale na rozdíl od jeho předchůdců, se monitor (telefon, tablet) připíná do dolní částí ovladače. Nový ovladač by na otevřeném prostoru, měl přenášet obraz až do vzdálenosti 7 kilometrů !!

Jestli Vás DJI MAVIC zaujal, podívejte se na oficiální videa: