Patříte mezi milovníky moderní gastronomie a nemáte strach z výšek? V tom případě pro Vás máme typ na jedinečný zážitek, na který budete ještě dlouho vzpomínat. Od 6.9 do 16.9.2018 do hlavního města, opět po roce, dorazila Dinner in the Sky, která Vám zprostředkuje jedinečný gastronomický zážitek ve výšce 50 metrů!

Před samotným nástupem na plošinu na Vás bude čekat welcome drink, který si můžete vychutnat v připraveném stanu s výhledem na plošinu.

Následně Vás personál dovede na Vaše místo, bezpečně připoutá a zážitek může začít. Najednou začnete stoupat vzhůru a uvědomíte si, že toto nebude klasický oběd, snídaně, nebo večeře, kterou znáte! Během pár desítek vteřin jste ve výšce 50 metrů, rozhlížíte se kolem sebe a stále si říkáte, zda se Vám to nezdá.

Než se rozkoukáte, máte před sebou předkrm a zážitek je kompletní …

Následuje hlavní chod a stále nevíte, zda si více vychutnávat skvělé jídlo od šéfkuchaře Dalibora Navrátila a jeho týmu, nebo se těšit jedinečnými výhledy.

Posledním chodem je samozřejmě dezert, pro který ale musí sjet pošina dolů. Kuchaři si od svých kolegů převezmou potřebné věci a opět stoupáte nad střechy domů. Samotná příprava dezertů je úžasnou show plné páry ze suchého ledu, která celý zážitek ještě umocní. 

Nyní již nezbývá, než si připravený dezert vychutnat a užívat si jedinečný výhled. A ač se to zdá neuvěřitelné 40 minut (dorazíte-li na oběd) je pryč a vy sjíždíte dolů plní zážitků.

Závěrem nám dovolte poděkovat Dinner in the Sky za tento jedinečný zážitek a Vám určitě doporučujeme tuto akci navštívit !! 

Zde je naše MENU, které jste viděli na fotografiích:

Mille-feuille z pošírovaných grónských krevet se zauzeným lilkovým kaviárem, krystalická parmazánová omáčka, krevetový pigment
***
Telecí nízký roštěnec v úpravě sous-vide, podávaný s křupavým bramborovým závinem ve filo těstě, tomatové concasse plněné restovaným řapíkatým celerem, silná masová šťáva
***
Dezert: překvapení šéfkuchaře

Kompletní nabídku si můžete prohlédnou na webu http://prague.dinnerinthesky.cz

 

FOTOGALERIE:

Šéfkuchař Dalibor Navrátil