Jestli patříte mezi naše fanoušky na Facebooku, tak jste si již jistě všimli, že jsme navázali partnerství s londýnskou FinTech společností CURVE, která každé/-mu z Vás nabízí bonus. Co tato služba nabízí, jak funguje její APP a hlavně, jak Vám může usnadnit život Vám ukážeme nyní.

Aby jste mohli začít kartu používat, musíte si nejprve stáhnout stejnojmennou aplikaci (podporuje iOS i Android) a poté se zaregistrovat (když zadáte náš kód XESMH, získáte kartu s kreditem 5 £(liber) – asi 150 Kč). Záleží na Vás, zda si vybere základní bezplatnou kartu, nebo prémiovou černou. Jakmile registraci dokončíte, zjistíte kolik žadatelů je před Vámi a pak nezbývá počkat až karta dorazí.

Zda jste se rozhodli pro dražší variantu (karta za 50 liber), budete si následně moci vybrat až 6 partnerských obchodů (u běžné karty 3), kde získáte zpět 1% z ceny nákupu po dobu prvních 90-ti dní. V nabídce je např: Shell, IKEA, TESCO, apod. U černé BLACK karty můžete (nyní bezplatně) zvolit i variantu s peněženkou TUMI, která blokuje bezhotovostní platby. Tedy jen když je karta uvnitř peněženky. Nemůže se Vám stát, že se nějaký podvodním přiblíží s platebním terminálem k Vaší tašce a BEZ VAŠEHO VĚDOMÍ Vás až několikrát okrade o 500 Kč (standardní limit pro bezhotovostní platby). Tato pravděpodobnost krádeže je ale opravdu minimální. 

Během čekání na kartu si do aplikace registrujete Vaše platební karty a počkáte na potvrzovaní platbu (jedná se o pár korun, které Vám od CURVE dorazí a ihned se odečtou). Transakce obsahuje speciální kód např: CRV*C-11111. Tento kód (v našem případě 11111) opíšete do aplikace a karta je propojená. Stejný postup provedete u všech karet. Vše je velice jednoduché a postup zvládnete i se základní znalostí angličtiny. Těm z Vás, které si nebudou vědět rady (a použijí při registraci náš kód XESHM) rádi poradíme na emailu: info@luxurynews.cz, nebo přímo na našem Facebooku.

Jakmile Vám karta dorazí, do aplikace zadáte část z 16-ti místného kódu a můžete jít platit. Pozor na některé terminály. Jelikož je Curve anglická společnost, některé terminály Vám nabízejí jakou měnou chcete platit, takže nezapomeňte vždy přepnout na CZK. Pozor také na výběry z bankomatů (opět jen některé např: Česká spořitelna) budou kartu identifikovat jako zahraniční a mohou požadovat poplatek.

Hlavní výhodou karty jsou ale bezhotovostních platby v obchodech, barech, restauracích, apod. Již nebudete muset přemýšlet jakou kartou budete chtít další den platit a kterou kartu si tedy musíte dát do peněženky. Stačí si vzít CURVE a v app vždy zvolit z jakého účtu má být částka odečtena. V případě, že omylem zaplatíte špatnou kartou CURVE má obrovskou výhodu nazvanou „Go Back in Time“ (zpět v čase), kdy u každé platby až do výše 1000 liber můžete 14 dní zpět změnit z jaké karty má být částka odečtena.

Za vedení účtu a karty neplatíte žádné poplatky a kartu můžete kdykoliv zrušit. Aby Vás CURVE přesvědčila o svých výhodách, daruje každému kdo zadá náš promo kód XESHM částku 5 £(liber) – asi 150 Kč. Když Vás karta neosloví, nikdy po Vás nebude částka požadována zpět. Jednoduše získáte darem 150 Kč na Vaši útratu.

Krátké video jak app CURVE funguje si můžete shlédnout zde:

Oficiální stránky společnosti: https://www.curve.app