Poté, co spatříte první snímek pochopíte, proč se o Niniette 66 mluví jako o druhém Chironu. Design lodi je totiž přímo inspirovaný novým vozem od Bugatti. Ale nenechte se zmást, tato spolupráce není náhodná, společnost Palmer Johnson (tvůrce lodi) je dlouholetým partnerem automobilky Bugatti a celý design je schválen přímo automobilkou.

Ale nyní již k samotné lodi, která je ve všech směrech jedinečná. Začneme použitými materiály, které jsou, jak jinak, carbonová vlákna! Díky tomuto materiálu má trup lodi vynikající pevnost a designerům umožňuje vetší tvůrčí prostor.

Jelikož loď nese logo Bugatti, nikoho tak nepřekvapí maximální rychlost 44 uzlů (81,5 km/h) a ponor pouhých 70 cm!!

Při vysoké rychlosti je potřeba zajistit stabilitu a proto má Niniette 66 úctyhodnou šířku 6,5 metru a délku 20 metrů.

Když se posádka rozhodne naopak relaxovat, na palubě bude k dipozici vířivka a plynový KRB. K tomu si ještě představte, že vše kolem Vás je vyrobeno z modrého carbonu a … už nemáme slov.

Kapitolou samo pro sebe je interiér lodi, který je opět vyroben z barevných carbonových vláken a jeho design nelze srovnávat s klasickými kajutami lodí, ale spíše se supermoderním showroomem Bugatti.

Postel v podpalubí pak značně připomíná nábytek který Bugatti nabízí svým zákazníkům.

Designeři nezapomněli ani na ovládací pult, který by měl využívat speciálně upravených přístrojů, jenž mají doplňovat interier lodi. Nečekejte tedy velké barevné displeje, ale naopak jednu skleněnou „desku“ kde kapitán nalezne veškeré potřebné informace.

Cenu této superjachty výrobce neuvádí, ale vezmeme-li v potaz použité materiály, spolupráci s Bugatti a vybavení lodi, lze předpokládat, že cena nebude v desítkách, ale ve stovkách miliónů !!

FOTOGALERIE: