Že je BMW X7 nejočekávanějším modelem automobilky pro letošní rok si bylo BMW jistě dobře vědomo, a proto nenechalo nic náhodě. Nová X7 je SAV (dle značení automobilky BMW – Sport Activity Vehicle), které zcela změnilo pravidla hry ve třídě luxusních SUV. BMW X7 nabízí okázalý luxus, robustnost, moderní technologie, ale hlavně eleganci o které se konkurenti mohou nechat zdát.

O tom, že X7 je plná bezpečnostních systému, které nabízejí i konkurenční značky Vám říkat nebudeme, co ale určitě musíme zmínit je systém automatického couvání, který nenabízí žádná jiná automobilka. Systém „couvacího asistenta“ Parking Assistant Plus, který je součástí standardní výbavy nabízí možnost zcela automatického couvání ze stísněných prostor (např. podzemní garáže). Vůz si zapamatuje přesné natočení kol v posledních 50-ti metrech a je schopný po přesné trase vycouvat !! Řidič musí pouze regulovat plyn a nesmí překročit 9 km/h. Tuto funkci je možné použít i po několika hodinách (ranní výjezd z garáže).

Zůstaneme-li u vnějšího designu, tak si nemůžeme nevšimnou výšky vozu (1805 mm) a velkých (až 22“) kol. BMW také vyzdvihuje velké zadní dveře, které mají zajistit pohodlný přístup na zadní (třetí) řadu sedadel. BMW X7 je již v základu koncipováno pro 7, potažmo 6 cestujících, záleží jaké zvolíte rozvržení interiéru.

Právě interiér je tím, čím BMW opět boduje. Jako první SUV totiž nabízí DVĚ křesla v druhé řadě sedadel. Jedná se sice o příplatkovou výbavu, ale zda máte zájem, v druhé řadě mohou být instalována stejná komfortní sedadla jako má řidič a spolujezdec! Samozřejmostí je elektrické ovládání, výhřev, odvětrávání apod. Standardní variantou stále zůstává „lavice“ pro 3 cestující, které je elektricky posuvná tak, aby bylo možné zajistit komfort cestujícím na zadní (třetí) řadě sedadel.

Třešničkou na dortu je 5-ti zónová klimatizace, trojdílná prosklená světelná střecha, nebo elektrická zastínění oken.

BMW ale stále nezapomíná na řidiče, kterému je i v nové X7 věnována největší pozornost. Mírné natočení palubní desky právě k řidiči a dva velké displeje zajistí, že si v X7 užijete každý kilometr. Cestování Vám zpříjemní vzduchový podvozek, který reguluje každé kolo zvlášť, nebo možnost výběru mezi několika jízdními režimy.

Kvalitou ohromí o nový volič automatické převodovky, nebo tlačítka z pravého skla !!

I v nové X7 se BMW drží čistých linií, takže ovládání klimatizace naleznete přímo pod středovými výdechy klimatizace, kdy nastavenou hodnotu vidíte přímo na zvláštním displeji.

Největší SUV značky disponuje také hlasovým asistentem, který Vám dokáže vyhledat např. čerpací stanici, ale také naladit příjemnou atmosféru ve voze. Systém s využitím klimatizace, osvětlení a ionizace vzduchu (8 vůní), udělá z každého cestování zážitek.

Bezchybné jsou pak držáky nápojů ve středovém tunelu, které dokáží chladit, nebo přihřívat kelímek.

Závěrem nesmíme zapomenout na možnost přikoupení laserových světel (standardně diodová), která s pomocí inteligentních senzorů dokáží svítit až na 600 metrů a přitom neoslňovat protijedoucí vůz.

V nabídce bude X7 se čtyřmi motory: BMW X7 xDrive50i (v Evropě není k dispozici), zážehový řadový šestiválec BMW X7 xDrive40i a dva vznětové řadové šestiválce v BMW X7 xDrive30d a BMW X7 M50d (M Performance model).

 

FOTOGALERIE: