Pro většinu z nás je zlato znakem luxusu a bohatství, avšak jedná se také o přírodní materiál. A právě tento poslední aspekt byl důvod, proč se jej BMW Česká republika rozhodlo použít ve své „STARLIGHT Edition“.

Jak čistě elektrické BMW i3, tak i jeho sportovnější bratr i8 jsou částečně vyrobeny z přírodních materiálů (např. bombajské konopí, nebo aukalyptové dřevo). Takže, když chcete z takto jedinečných vozů udělat ještě výjimečnější, není asi lepšího materiálu než je právě zlato! Ostatně, nejlépe vše vystihla manažerka BMW i, Jana Dvořáková „Čím déle se věnuji vozidlům BMW i, tím více jsem přesvědčená o jedinečnosti těchto dvou modelů. Vedle všech přírodních materiálů používaných při výrobě vozidel je 24-karátové zlato prvkem, který povýší obě vozidla v opravdový klenot. Tímto projektem jsme chtěli podtrhnout jejich unikátnost,“

Na obou vozech je ve čtyřech vrstvách (jedinečnou technikou) naneseno 24-karátové zlato, které je následně 6x přelakováno originálním lakem BMW. Zároveň nesmíme zapomenout  poznamenat, že poslední zlatá vrstva je nanášena ruční metodou, aby dala dostatečně vyniknout tomuto jedinečnému laku. Za celým designem stojí Zlotán Matuška, který na tento jedinečný proces dohlížel. Ostatně, už zmíněný proces výroby těchto jedinečných vozů zní úžasně a co teprve jejich vzhled. Ostatně, posuďte sami.

Oba vozy nyní absolvují několik prezentací po celém světě a následně budou, v druhé polovině roku, vydražena v benefiční akci s vyvolávací cenou 10 000 000 Kč za celou edici. Přáním autorů je, aby vozy zůstaly pohromadě.

Vy si je ale můžete prohlédnout od 4. do 5.7 na Karlovarském filmovém festivalu, nebo již od 21.6 v prostorách showroomu Invent Praha.

FOTOGALERIE: