CS je speciální edice od BMW M GmbH, která navazuje na tradici vysokovýkonných sportovních vozů, která začala již u BMW M3 série E30. Dnes automobilka BMW, přesněji její divize BMW M GmbH, představila další model pro skutečné „fajnšmekry“.

M3 CS je díky použití plastů vyztužených uhlíkovými vlákny (CFRP) lehčí než aktuálně nabízená M3. Váha vozu byla snížena na 1585 kg, díky použití CFRP např. na kapotě (ta je o 25% lehčí) a střeše (o 6 kg méně). Právě snížení hmotnosti střechy dělá z BMW M3 CS ještě agilnější vůz. To vše je podpořeno nárůstem výkonu na 460 koní a 600 Nm.

Aby vůz zůstal co nejlépe ovladatelný, došlo k přepracování aerodynamiky vozu, která je nyní ještě účinnější a zároveň vůz odlišuje od „běžných“ M3.

Nezapomnělo se ani na interiér, v kterém je hojně použita černá alcantara společně s kvalitní kůží. Sportovnost vozu podtrhuje použití červené a modré niti, nebo pruhy legendární M tricolory.

Maximální rychlost vozu je omezena na 280 km/h a zrychlení z 0 na 100 km/h zabere verzi CS pouhé 3,9 sekundy! Model bude vyroben pouze v 1200 kusové sérii a můžete jej objednávat od ledna 2018.

FOTOGALERIE: