Potom co BMW představilo novou X5, nikdo nečekal, že během dalších pár dnů přijde s dalším modelem. V tomto případě se ale nejedlá o ledajaký vůz, jde přímo o novou řadu!

BMW 8 Coupé, tak se celým názvem jmenuje model ze zmíněné „nové řady“. Uvozovky jsou zde proto, že BMW již v minulosti řadu 8 vyrábělo a kvůli malému zájmu s výrobou skončilo. Dnes je ale vše jinak, a proto z Mnichova přijíždí luxusní coupé, které má kombinovat vzrušující dynamiku s pokročilými technologiemi a luxusními materiály.

Při pohledu do kokpitu vozu je jasné, že o luxus zde nebude nouze. BMW použilo ty nejkvalitnější materiály, které jejich modelová řada nabízí. Ne náhodou se bude nová „osmička“ vyrábět ve stejném závodě jako řada 7.

Ostatně, krátký pohled na několik detailů z interiéru mluví za vše.

Nesmíme ale zapomenou na druhou stránku vozu, která slibuje skvělou ovladatelnost a stabilitu. Právě těmto aspektům byla přizpůsobena celá konstrukce. Nové BMW 8 je vysoké pouhých 1346 mm, dlouhé 4851 mm a široké úctyhodných 1902 mm.

Při bočním pohledu je patrná sportovní silueta vozu, kterou podtrhují nízká okna a úzké světlomety, které vystupují až na bok vozu.

Právě přední světlomety jsou nejnižší v historii automobilky a mají zdůraznit sportovní charakter vozu. V základu jsou dodávány s technologií LED, ale je možné přiobjednat Laserlight, jenž poznáte podle modrého pruhu uvnitř lampy.

BMW 8 Coupé bude nabízeno s dvěma motory, M850i xDrive s výkonem 530 koní a naftovým 840d xDrive s 320 koňmi. U obou verzí si bude možné, mimo jiné, připlatit za carbonovou střechu s typickým prolisem známých z vozů M.

Zároveň bude dostupný „M sportovní paket“, který u vozu ještě více zvýrazní sportovní charakter.

První vozy se na trh dostanou v listopadu 2018 a české ceny zatím nejsou známy.

FOTOGALERIE: