Konference se poprvé konala Divadle Steava Jobs (Theatre Steave Jobs), jenž stojí v areálu Apple Park a to hlavně z důvodu 10-ti let od představení prvního iPhone!

Apple proto nechtěl nechat nic náhodě a představil rovnou tři nové modely telefonů iPhone. Největším lákadlem je model X, který přišel o tlačítko HOME a tím i o velmi oblíbenou funkci Touch ID (snímání otisků prstů). Ta byla nahrazena převratným snímáním obličeje (Face ID), pro které iPhone X používá 6 senzorů, čímž je zaručeno, že pokaždé, když se na telefon podíváte, dojde k jeho odemčení (pokud jste oprávněná osoba). Apple garantuje, že maximálně jeden z milionu obličejů nebude systém detekovat (u Touch ID byl maximálně každý 50 000 otisk prstu nečitelný).

Zadní strana je vyrobena ze skla (v tmavé, nebo bílé barvě), což umožňuje bezkontaktní nabíjení.

Oproti iPhone 8 má model 8 Plus a X dvě kamery s rozlišením 12 megapixelů.

Jedním z největších lákadel je ale bez-rámečkový displej, který sahá až na okraje telefonu.

Společně se zmíněnými iPhony došlo k představení Apple Watch 3, které mají nyní zabudovýnou SIM-kartu a umožní tak telefonování i v případě, že svůj iPhone nebudete mít v jejich blízkosti! Jde vlastně o jakýsi malý iPhone.

Zařízení je pak možné společně nabíjet na speciální podložce (pro bezkontaktní nabíjení), a to včetně bezdrátových sluchátek (na pravé straně obrázku).

Inovací se dočkali také modely iPhone 8 a iPhone 8 Plus, jenž mají nyní nový procesor A11 (stejně jako iPhone X), možnost natáčet v 4K 60 FPS a již zmíněné bezkontaktní nabíjení.

iPhone 8 a 8 Plus budou nabízeny ve třech barevných provedeních. Všechny modely X, 8 a 8 Plus je možné pořídit v kapacitě 64 a 256 Gb. iPhone 8 bude startovat na 20 990 Kč, 8 Plus na 23 990 Kč a iPhone X na 29 990 Kč!